Přídavek k Já nechci spát

17. září 2008 v 18:16 | Tija |  Návrat domů
Napsala jsem Vám ke kapitole ještě přídavek na nějaké osvětlení situace. I když nevím zda Vám to k něčemu v příštích kapitolkách bude.

Přídavek

Z pohledu pozorovatele:
Zhruba sedmatřicetiletý muž šel po schodech ve zvláštním domě. Měl (ten muž) hnědé prošedivělé vlasy a oči stejné barvy. Míří k pokoji, kde spí sedmnáctiletá dívka. Má ji zkontrolovat jestli se někde netoulá a doopravdy spí. Kdyby byla pryč mohlo by to pro ní znamenat smrt. Oni, Fénixův řád, ji mají hlídat a ochránit.
Konečně vystoupá až do patra s pokojem. Přejde ke dveřím a co nejtišeji je otevře. Kdyby náhodou spala, nechce ji vzbudit.
Potichu vejde do pokoje. Podívá se na postel. Nikdo tam není. Muž si povzdechne.
Ta holka je nenapravitelná. Jen tak si zmizne a ani nepomyslí na nebezpečí, které ji hrozí. Měli jsme ji kontrolovat častěji a byla by tu, né až po třech hodinách (je 10:30). Ale ona si by si měla uvědomit, že její život je teď pro stranu dobra důležitý. I když, povídejte to sedmnáctileté holce.
Chce jít dát vědět svým přátelům, že zmizela. Pohledem přejede celou místnost a až teprve teď si všimne, že na parapetu u okna někdo sedí. Přejde blíž a rozezná, že to něco, je dívka, kterou hledá.
Přejde k ní. "Spíš?" zeptá se potichu, aby ji když tak neprobudil. Neozve se žádná odpověď, takže spí.
Muž se usměje. Chvíli váhá, ale pak vezme dívku opatrně do náruče. Pomalu přejde místnost až k posteli, kde ji položí a přikryje dekou.
Pohlédne ji do tváře. Tolik mu připomíná Elizabeth, jeho mrtvou manželku. Je stejná dokonce i povahově. Skoro nikdy neposlechne. Má chuť ji ochraňovat, teda spíše cítí povinnost nenechat nikomu, aby ji ublížil(to není, že by se do ní měl zamilovat, jestli to nněkoho napadlo, ale že nějak cítí, že je to jeho dcera aniž by si to uvědomil).
Zatřepe hlavou. Tuhle myšlenku si z hlavy snaží dostat už dlouho. Nechce vzpomínat na dobu, kdy Elizabeth žila. Ne že by to nebyly hezké vzpomínky, ale děsí ho konec tohoto období.
Váhavě ji pohladí po tváři, ale s rukou hned ucukne. Měl by jít pryč a nechat ji spát. Rychle dojde ke dveří a vyjde na chodbu. Nehlasně za sebou zavře a poté zmizne v temnotě chodby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mollyhana mollyhana | 17. září 2008 v 18:20 | Reagovat

xD

2 Sunny Sunny | Web | 22. září 2008 v 14:41 | Reagovat

woowec xDDDD.no proste chitlave xDhnm.....čo som to cela?aha,spriatelenie XDDDDDDD

spriatelíme sa????(to je fakt otrepana otazka, že mam pravdu........)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama