Listopad 2008

Moudrý klobouk

28. listopadu 2008 v 17:18 | Tija |  Souboj magií
Tak. Máte tu novou kapitolku. Trvalo to sice dlouho, ale dočkali jste se. Chci ji věnovat všem, co okomentovali minulou kapitolku (Sunny, Blytonka).
Berte to ode mně jako dárek k mým narozeninám, které jsem sice měla už 16., ale to určitě nikomu vadit nebude.
Užijte si kapitolku a komentujte.
Tija

2.kapitola- otázka, otázka a otázka

9. listopadu 2008 v 11:21 | Tija |  Souboj magií
Mám další kapitolu. Vidíte jak jsem pilná? Ale vy pilní nejste. V předchozích kapitolách se neukázal žádný komentář. A to mně mrzí. Já se kvůli vám snažím, ale vy nic. Žádná odměna. A to stačí napsat jedno slovo a kliknout na odeslat. Ale to je asi příliš těžké.
Doufám, že se napravíte a nějaký ten koment mi tu zanecháte.
Vše, co je v kapitole kurzívou jsou myšlenky Nely.
Hezké počtení a pište komentáře.
Tija

1.kapitola alá 2.prolog

3. listopadu 2008 v 20:11 | Tija |  Souboj magií
Takže tu máme rádoby první kapitolu. Spíše bych to nazvala druhým prologem, ale to by bylo moc.
Upozorňuji, že jsem změnila název. Kdysi se to jmenovalo TAM A ZASE ZPÁTKY, ale pak mi přišlo, že je to na tuto povídku neodpovídající název, tak jsem ho změnila. Možná vás už lépe napadne o co tam půjde.

Prolog

1. listopadu 2008 v 21:03 | Tija |  Souboj magií
Vím sice, že mámpovídek rozdělaných dost, ale nic mně k nim nenapadá a tahle povídka mi v hlavě leží už dlouho. Tak jsem se ji sem rozhodla dát. Přeji krásné počtení.
Tija

Prolog

Mlaďoučká dívenka, nemohlo jí být více než 15, procházela po celkem útulném pokoji. Mnoho lidí by se divilo zdejší výzdobě. Na poličkách se suší různé rostliny a nebo tam jsou různobarevné svíčky, kameny všech tvarů a barev a několik tajemně vypadajících knih. Místnost je v ponurém světle. Malíř musel mít při malování pochmurnější náladu, jelikož zdi natřel modro-černou barvou. Světla zde také proniká méně než je v tuto hodinu zvykem. Je to také způsobeno velkými a určitě těžkými závěsy na oknech. Vše je jakoby připravené ke spánku.
Dívka má úsměv na rtech. Pomalu jakoby přitančí k závěsům a jedním rázným pohybem je odhrne. Hned ji do očí udeří příjemné ranní slunce. Prosvětlí celou místnost. Teď jde vidět, že poliček je tam více s dalšími zvláštními věcmi, které by jste do dívčího ani chlapeckého pokoje nedali. Ač je tu mnoho místa, nikde by jste ani okem nezahlédli nepořádek. Vše je zdánlivě na svém místě.
Děvče nechá chladné sluneční paprsky, aby ji hladily po tváři. Netrvá dlouho a otevře okno dokořán. K vzduchu prosyceném vůní bylin a vonných svíček se přidal čerstvý vzduch s vůní rozkvetlých rostlin a stromů.
Venku bylo vše rozkvetlé. Z dívčina okna byla krásná podívaná. Na louce za domem vzkvétalo mnoho stromů. Mezi nimi poletovali krásně zbarvení ptáčci a zpívali si ranní písničky. Včely bzučely a pilně opylovaly nádherné keře a překrásné květiny. Nic je nerušilo od práce. Jen bručení motorů aut, jezdící na blízké silnici a mírný zápach z nedaleké továrny na mléčné výrobky.
Dívka se zhluboka nadechla. Pak se nepřestávaje usmívat otočila a tanečním krokem přešla k zrcadlu, visícím na zdi. Z oranžové poličky, stojící vedle zrcadla, vezme do ruky kartáč na vlasy. Pomalými a jemnými pohyby si začne rozčesávat své delší hnědé vlasy. Přitom ji ve světle zelených očích planou šťastné plamínky.
Dočeše si vlasy a hřeben vrátí na své místo. Poté udělá pár kroků v něčemu podobnému skříni. Otevře ´´to´´. Z věšáku vyndá blankytně modré šaty sahající po kolena s krátkým rukávem. Šaty si na sebe obleče. Jelikož jsou úplé, zvýrazňují její celkem tenkou postavu.
Již oblečena přejde pokoj a vezme do ruky zelenou knížku s motivy listů. Rozevře ji. Hned na první stránce je krasopisně napsáno: KOUZLA. Nenechte se mýlit. Nejde o žádné triky, ale nefalšovaná kouzla, které může zvládnout každý, musí si jen věřit.
Pod nadpisem kouzla je už méně úhledně napsané jméno vlastnitelky a také hrdinky našeho příběhu. Je ta psáno: NELA FIDOVÁ.
Nela listovala do dalších stránek a očima četla názvy zaříkávadel: Splněná přání, Proti nespavosti, Proti zlodějům, Sebedůvěra, Vyrovnávací síla… a tak dále až došla ke kouzlu Nalezení ztracené věci. Začala si hned chystat potřebné věci. Velká čtvrtka papíru, tužka, kousek jantaru. Vše našla a svých poličkách a ve skříních. Jantar měla v podobě přívěšku na krku ještě s několika jinými kameny.
Na papír nakreslila velký kříž a položila to na zem zhruba v polovině pokoje, neboli na místo, kde naposledy viděla ztracenou věc. Na papír si stoupla a do pravé ruky si dala jantar. Pomalu se začala točit ve směru hodinových ručiček. Měla zavřené oči.
"Energie ztraceného a znovu nalezeného, ukaž mi cestu." Odříkávala při točení. Jantar začal být na některých místech teplejší. Nela se chtěla přestat točit a vydat se tím směrem. Jenže ať se snažila, jak se snažila, nedařilo se jí to. Jako by jí tajemná síla nutila se dále točit. Točila se rychleji a rychleji. Přestala vnímat zvuk ptáčků a vůni bylin.
Po zhruba pěti minutách čím dál rychlejšího točení, se sesunula k zemi. Avšak na podlahu dopadla jen jantar uvázaný na provázku. Dívka jakoby se rozplynula ve vzduchu.
Kniha, kterou před kouzlem zavřela se pod náporem větru otevřela znovu na stejné stránce, kde je kouzlo. Pod ním bylo znatelně napsáno: PROVÁDĚT JEN O PŮLNOCI!!
Kniha se najednou stejně jako dívka rozplynula. Nikdo nemůže předem říci, kde se objeví, ani co to kouzlo ve skutečnosti udělalo. Po všem zbudou jen nevyřčené otázky.

Info k nové povídce

1. listopadu 2008 v 21:01 | Tija |  Souboj magií
InfoDěj: Mladá dívka učící se šedou magii (je tam černá i bílá magie, závisí jen na vlastností čarodějky), která nemá nic společného s magií HP. Jednou provádí nenáročný rituál (kouzlo) a něco se zvrtne. Omdlí. Když se znovu probudí není nic jak má být.


Postavy: Autp., Brumbál, profesorský zbor, studenti Bradavic


Doba: Pobertů


Citát: Život je jako hvězdná obloha: zatímco na jednom konci některá souhvězdí zapadají, na druhém jiná vycházejí.


Lidé nejsou proti změnám, pouze se jim nelíbí, když je někdo mění násilím.


Upozornění: Ze začátku to možná bude vypadat jako Mary-Sue, ale není tomu tak.