ER - Doučování

8. ledna 2011 v 16:29 | Tija |  Elizabeth Radlleová
Ahojte!
Mám tu pro Vás další kapitolku. Od teď by snad mohl děj trochu zrychlit.
Snad se Vám to bude líbit a pište komenty :D
Tija

7. kapitola

Uplynul týden a byla tu zase středa. V Bradavicích byl klid. Tedy jen takový klid, jaký může na kouzelnické škole být. Někteří žáci na sebe pořád metali kletby a někteří se neustále hádali. Ale žádné zvláštní vybočení ze stereotypu nenastalo.

Liz zrovna seděla u sebe v pokoji a chystala si učebnice na dnešní den. První dvě hodiny měla
být obrana proti černé magii. Liz si pořád dělala starosti s profesorkou Harrisovou, ale jelikož jí její matka ještě neodepsala, rozhodla se to prozatím nechat být. Alespoň měla dobrý pocit, že profesorku vytáčí. Ta totiž špatně nesla, že se nějaký její student není schopný naučit pořádně kouzlit. A tak dostávala Liz spoustu teoretických úkolů.

Náhle se ozvalo zaťukání na okno.

"Sova!" vykřikla Ema a běžela otevřít okno. "Myslela jsem, že vždy létají jen při jídle." Mumlala si pro sebe.

Sova vlétla dovnitř a zamířila si to k Liz. Ta zvedla hlavu a podívala se na zvíře. Trochu se zamračila, když si sova sedla přímo na její domácí úkol do obrany.

"Ahoj." Pozdravila sovu a pohladila ji po hlavě. Přitom se nenápadně snažila vzít si svůj úkol zpět. "Copak mi neseš?" s tím sundala psaní ze soví nožky a prohlédla si ho. Podle písma hned poznala, že se jí konečně ozvala matka.

Ještě než otevřela dopis, dala sově něco k jídlu a pití a nechala jí odletět pryč. Teprve poté si přečetla dopis.

Ahoj zlatíčko,

Jsem moc ráda, že ses dostala do Nebelvíru. Doufám, že si tam najdeš mnoho přátel.

Tvé zprávy o Amy mě moc znepokojily. Nelíbí se mi, že je v Bradavicích. Zvlášť kdy jsi tam ty a možná i Julius. Nevím, co by její přítomnost mohla znamenat, ale radši si dej velký pozor. Snaž se na sebe nijak neupozorňovat. Snad si tě nevšimne.

Brumbálovi to osobně říct nemůžeš. Vyptával by se a to by nás teď mohlo ohrozit. Ale myslím, že neuškodí, když mu napíšeš anonymní dopis. Určitě si ji pak prověří.

Víš jistě, že je Julius na škole? Mohla bys ho najít, aniž bys ohrozila sebe?

Máma

P. S.: Přikládám dopisy od tvých přátel. Už nedočkavě čekají, až jim napíšeš, co se v Bradavicích děje.


Když dočetla, vyndala i ostatní dopisy. Chtěla je začít číst, ale Lily jí přerušila.

"Liz, už musíme jít do hodiny." Upozornila ji.


Obrana začala úplně normálně. Harrisová nejdříve vysvětlila nové kouzlo a pak si jej měli studenti zkoušet. Dnes se učili Patrona. Liz ho zvládala bez problémů, a tak se bála, jestli jej zvládne zkazit.

"Expecto patronum." Rozléhalo se učebnou. Liz uvažovala, jakým způsobem se zase znemožnit. Mohla by použít nejhorší vzpomínku a tím úplně sabotovat kouzlo. Ale dobré by bylo nechat něco vybuchnout nebo podobně. Ale to by mohlo přivolat zbytečnou pozornost. I když by pak nikoho nemohlo napadnout, kdo ve skutečnosti je.

Liz se pokusila o svoje kouzlo, ale trochu ho zkomolila. Výsledkem byla lavice spálená na uhel.

"Ups." Řekla jen Liz a svatoušsky se usmála. Studenti okolo se rozesmáli, hlavně zmijozeláci.

Profesorka Harrisová se s děsivým výrazem přiblížila ke své nemotorné studentce.

"Boltnová! To nedokážete ani jediné kouzlo nezkazit?! Jste tak nemožná?!" křičela. Za to si vysloužila spoustu překvapených pohledů. Ještě nikdy na nikoho z nich nezvedla hlas.

"Ale paní profesorko, mě to nejde." Omlouvala se Liz zkroušeně. Stydlivě pohlédla na podlahu a najednou ji strašně začaly zajímat kachličky. Zároveň se tím snažila maskovat cukající koutky rtů. Chtělo se jí smát.

"Tak se to naučte ve volném čase! Ale to Vy asi nemůžete, že?!" pokračovala profesorka. "Odedneška budete mít doučování!" rozhodla.

"Jak si přejete, paní profesorko." Přitakala Liz a už přemýšlela, jak přežije hodiny navíc s touto velice otravnou ženou. Napadlo ji, že by se zázračně zlepšila. Alespoň trochu, aby nemusela na doučování.

"Dobře. Jelikož nemám dostatek času na tvé doučování, zvolím někoho z tvých spolužáků." Oznámila ji a přejela přitom pohledem přítomné studenty.

Lily se hned přihlásila. "Mohu jí s tím pomoct, paní profesorko." Nabídla se. Ale Harrisová nevypadala nadšeně.

"Je mi líto, slečno Evansová, ale nemyslím si, že byste se spolu učily. Asi byste si spíše povídaly a ulévaly se. A navíc by Vám to mohlo překážet při plnění povinností primuse. Bude lepší, kdy se toho zhostí někdo, s kým se nepřátelí a kdo nemá tolik povinností." Odmítla Lilyinu nabídku. Zamračila se a chvíli uvažovala. Přitom se pohledem posouvala z jednoho studenta k dalšímu.
Všichni pozorně pozorovali svou profesorku. Spousta z nich si hodně přála, aby si nevybrala je. Nechtělo se jim trávit svůj volný čas s neschopnou čarodějkou.

Liz se moc nelíbilo, že by ji někdo měl doučovat, ale bylo to lepší než hodiny s Harrisovou. Jen doufala, že jí nepřidělí někoho ze zmijozelu. Nerada by poslouchala, jak je nečistá krev špatná.

"Pane Lupine, co kdybyste se toho ujal Vy?" usmála se na nebelvírského studenta. "Podle mých informací jste byl minulý rok prefektem, takže byste měl být schopen nést odpovědnost." Odůvodnila svůj výběr.

"Jak si přejete, paní profesorko." Přitakal neochotně pro Liz neznámý žák. Stačila si už sice všimnout, že se baví s poberty, ale sama s ním ještě nemluvila. A vůbec si ho nepamatovala z dne příjezdu a i na první hodiny obrany chyběl. Ale vypadalo to, že je jediná, které to přijde zvláštní.

"Velmi dobře." Mlaskla spokojeně Harrisová. "Po hodině tu oba zůstaňte, dohodneme se, kdy bude doučování probíhat." Oznámila jim a pokynula ostatním studentům, aby pokračovali ve zkoušení kouzel. Sama nahradila zničenou lavici jinou.

Liz už radši do konce hodiny nic nevyvedla. Nechtěla svou situaci ještě více zhoršit. Snad těch zvláštních hodin navíc nebude moc. Chtěla by si taky trochu užít studentský život. I když prozatím ještě žádná párty nebyla.


Po hodině Liz řekla kamarádkám, aby na ni nečekaly a zamířila ke katedře. Tam už čekal její budoucí učitel. Povzbudivě se na ni usmál.

"Ahoj. Já jsem Remus Lupin." Představil se a podal jí ruku.

"Elizabeth Boltnová." Potřásla si s ním rukou.

Liz si ho zvědavě prohlédla. Byl jen o trošku vyšší než ona. Světle hnědé vlasy si nechal ostříhat na krátko. Na pravé líci se mu táhla stará jizva. Nejvíce ji ale zaujaly jeho modré oči. Svítily inteligencí ale i něčím temným. Nedokázala rozeznat, co to je. Upřímě si musela přiznat, že se jí celkem líbí.

"Dali byste mi oba své rozvrhy." Požádala je profesorka. Za pár sekund už je pozorně studovala. "Řekla bych, že dvě hodiny doučování týdně by Vám mohli stačit, slečno Boltnová." Otočila se na svou nejhorší studentku. Snad se konečně něco naučí.

"To mi naprosto vyhovuje." Usmála se na ni Liz přeslazeně a trochu sarkasticky. Jak ona tu ženskou neměla ráda.

"Podle rozvrhů vidím, že oba máte volné večery v pondělí a pátek. Myslím, že to by tedy mohly být vhodné dny." Navrhla Harrisová a podívala se na své studenty. Očekávala, že oba budou souhlasit.

"Myslím, že to by šlo." Přitakal Remus. Liz tedy nezbylo nic jiného než taky neochotně souhlasit. Nelíbilo se jí to, ale nemohla proti tomu nic dělat. Jen se, co nejrychleji něco "naučit".

"Dobře, takže jsme domluveni. Čas nechám na Vás. Doufám, že za pár týdnu už se nebudou dnešní nehody opakovat." Oznámila jim přísně a trochu výhružně. Pak je nechala jít.

Liz okamžitě vystřelila ze třídy a spěchala na další hodinu. Měla mít studium mudlů. Moc se na tento předmět těšila.


Ještě ve středu se s Remem dohodli, že se v pátek sejdou o půl šesté v jedné z mnoha učeben ve druhém patře.

Liz se na hodinu dostavila o pět minut dříve. Chtěla si nechat časovou rezervu, kdyby se ztratila. Naštěstí se jí podařilo zabloudit jen jednou a pak se hned dostala na správnou cestu. Už se tu pomalu učila orientovat.

Remus už na ni čekal v učebně. "Ahoj." Pozdravil ji, když vstoupila do dveří.

"Co už z obrany zvládáš?" zeptal se Liz, aby zjistil, kde má s doučováním začít.

"Základy." Odpověděla jednoduše. To by asi obsahovalo všechny zkušenosti, které ukázala v hodinách. A bylo by divné, kdyby najednou uměla více.

"Všimnul jsem si, že Kouzelnické formule i Přeměňování ti jde. Kde je problém?" tázal se dál zvědavě. Nemohl pochopit, jak ji mohou jít všechna kouzla z jiných předmětů, a v obraně nezvládne ani ty nejjednodušší.

"V obraně. Máma mě doma učila všechny předměty, ale do obrany se jí nechtělo. Tak mě naučila jen základy a víc neumím." Vymyslela si rychle přijatelné vysvětlení. To by mohlo i vysvětlit náhlé zlepšení, když jí někdo bude pomáhat.

"Aha." Povzdechnul si Remus. "Zvládáš Protego?"

"Ne úplně dobře, ale vyčaruju ho." Zhodnotila Liz. Už teď se netěšila, až ji bude všechna ta kouzla podrobně vysvětlovat. Už teď se připravovala na tu zkoušku trpělivosti. Snad se jí podaří nevysvětlit mu, že vše již umí.

"Tak začneme tímhle." Rozhodl a začal jí vysvětlovat, co má dělat.


Po dvou hodinách přestali s učením. Remus se spokojeně usmíval. A Liz musela uznat, že to rozhodně nebyly dvě nejhůře strávené hodiny v tomto životě.

"Vidíš, že ti to celkem jde. Asi jen potřebuješ ukázat, co máš dělat." Řekl. Liz se s ním nepřela. Bylo to dostatečné vysvětlení, jelikož Harrisová jim ještě nic nového neukázala. Pořád se opakuje učivo z minulých let.

"Děkuji za pomoc." Pousmála se na něj Liz. Chtěla už odejít, ale pak ji napadlo, že by se od něj mohla ještě něco dozvědět.

"Vedou se tu na škole nějaké složky studentů?" zeptala se a napjatě čekala na odpověď.

"Ano jsou. Proč?" nechápal Remus.

"Potřebovala bych něco zjistit." Vysvětlila mu opatrně. Nesměla mu toho říct moc. "Kde ty složky jsou?"

"V kabinetech ředitelů kolejí. Každý tam má studenty ze své koleje." Odpověděl popravdě. Vysloužil si za to Lizin široký úsměv.

"Děkuju." Řekla a zamířila pryč.

"Na co to…" snažil se její učitel zeptat, ale než stihl vyslovit svou otázku, Liz dávno zmizela.


6. kapitola   /   8. kapitola
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | Web | 10. ledna 2011 v 19:19 | Reagovat

Taky hezké, ale chce to DALŠÍÍÍÍ díly. :-)

2 Lucy-bloom Lucy-bloom | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 12:01 | Reagovat

Super <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama