Festival - Harry Potter

24. února 2011 v 12:00 | Tija |  Festival
avatar

Mám tu první "kapitolu". Je v ní menší pokus o humor, ale možná si ho ani nevšimnete. Zhruba tímhle stylem by měla být psána celá "povídka", tak snad to nikoho neodradí.

Tučným písmem je psáno vždy, co říká postava, a normálním moje řeč. Snad se v tom vyznáte. :D

Hezky si počtěte.
podtržítko

Harry Potter

Podařilo se mi odchytit prvního hosta. Věřím, že všichni jistě znáte slavného Harryho Pottera. Je to chlapec, který přežil. A také Vyvolený. Pane Pottere, jak se Vám žije, jako slavné osobnosti?

Dobrý den. Pro začátek bych Tě požádal, ať mi tykáš. Připadám si strašně starý, když mi někdo vyká. A jak se mi žije? Perfektně. Jen ti vlezlí novináři mi lezou krkem. Ale Tebe mezi ně nepočítám. Ty mě nepronásleduješ všude.

Ach… to doopravdy ne. Můj objekt zájmu je někde jinde. *zasměje se*

No vidíš… ale někteří si myslí, že jsem strašná senzace. Minule tahle jeden chlápek vystrašil mou dceru, Lilly. Měl jsem chuť mu zakroutit krkem. Byl totiž nahý a to není pro takhle malé dítě vhodné.

Ano, Tvá dcera je roztomilá. To vlastně všechny děti. Jsi hrdý na to, co jsi vykonal? Že jsi zachránil celý kouzelnický i mudlovský svět?

Ano jsem. Ale neudělal jsem to jenom já. Je sice pravda, že některé zásluhy leží jen na mých ramenou, ale není jich nijak moc. Jen drtivá většina. Víte, já vždycky říkám, že beze mě by ten Hadí ksicht ani neexistoval. Vždyť si to tak vemte. Od mého narození se nezajímal o nic jiného než o mě. Proč by beze mě žil? Neměl by nic na práci a nudil by se.

Chybí Ti doby, kdy ještě trvala válka?

Ano, ano. Strašně. Teď je děsivá nuda. Sice se sem tam objeví jakýsi zlý kouzelník, ale není to nic dramatického. Za války a chvíli po ní bylo tolik černokněžníků, že jsem nevěděl, kam dřív skočit. Ale teď… Vždyť ti dnešní samozvaní černokněžníci nedovedou ani pořádně kouzlit. Jejich kvalita se prostě neustále snižuje.

To je zajímavé… Ale přeskočně k jinému tématu. Ty ses oženil S Ginny Weasleyovou. Jak vám to klape? Nejsou nějaké bouřky v Ráji?

Ginny… Prosím nemluvte o ní. Má nezvyklý čuch, když o ní někdo něco povídá. A potom by mě našla. Snažím se jí vyhýbat, co nejvíc to jde. Však to určitě znáte. Po tolika letech manželství už je to otrava. A navíc ona… skoro nesmím promluvit už ani s Hermionou, jak žárlí. Před chvíli jsem pozdravil svou matku. A jak Ginny vyváděla. Že prý flirtuji s každou sukní.

A jsou její obavy oprávněné? Byl jsi jí někdy nevěrný?

To byste neuhádla kolikrát. *směje se* Dodnes si pamatuji tu prostitutku, co mi ji kluci zaplatili před svatbou. Rád bych jí vzkázal, že kdyby si to chtěla zopakovat, tak jsem jí plně k dispozici. Ale ticho, Ginny o tom nesmí vědět. Rozvedla by se se mnou. A co já bych si bez ní počal?

Na to se mně neptej. Ale jak se tak dívám, jsi pořádné kvítko. Myslím, že kdyby toto všichni věděli, nedostal by ses do nominace na Gary Sue. Jaký z toho máš ze soutěže pocit?

Nemyslím si, že bych do této kategorie spadal. Je sice pravda, že jsem mocnější než lidi kolem mě, už jako malý jsem byl schopen zabít největšího černokněžníka všech dob, ale Gary Sue… To určitě ne. Asi si ze mě jenom dělají legraci.

Takže Ty si myslíš, že nevyhraješ? Ale vždyť k tomu máš všechny předpoklady. Tvoji rodiče zemřeli, když jsi byl malý a ještě navíc se za Tebe obětovali. Dalším obvyklým rysem je, že jsi vyrůstal v absolutním stínu svého bratrance.

To sice ano, ale i přesto dovedete si mně přestavit jako Gary Sue?

Ano. Přesně to byla vždy má představa. Vlastně jsou všechny originální postavy tak trochu Mary Sue. A Ty jsi zářným příkladem. Ale i to je věc názoru. Nebudu se s Tebou hádat. O tomhle rozhodnou jiní lidé. Mé čtenáře by jistě zajímali nějaké pikantnosti z Tvého života. Už jsi na sebe prozradil svou nevěru, ale jistě máš více kostlivců ve skříni.

To sice jo, ale jim se tam líbí a nechtějí na světlo světa. Přesto můžu alespoň část prozradit. Vzpomínáte si na sedmý díl na scénu, kdy umírá Snape? No tak úplně nezemřel na Naginiho kousnutí. Trochu jsem mu pomohl. Ale to jen, aby tolik netrpěl.

Takže chceš říct, že jsi ho zabil?

Né tak úplně, on by to stejně nepřežil. A když jsem viděl, jak se tam na té zemi trápí, neměl jsem to srdce ho nechat umírat v ukrutných a oprávněných bolestech. Ale teď už musím jít. Blíží se Ginny. Možná se ještě dneska uvidíme.

Takže čtenáři, slyšeli jste to. Zlatý chlapec, který přežil, není až tak zlatý. Samozřejmě Vás žádám o naprostou diskrétnost, co se jeho nevěry týká. Jistě nikdo nechce v této mírumilovné době řešit vraždu Harryho Pottera.

A právě se ke mně dostala zpráva ze zákulisí. Na celorowlingovosvětovou soutěž zvanou "Najděte mezi sebou Mary Sue" byl prozatím přihlášen jen Harry. Takže to vlastně nebude žádná soutěž. Proto Vás žádám, abyste na naši redakční adresu v komentářích napsali své nominace, postavy nemusí být jen z kánonu od Rowlingové ale i z povídek. Samozřejmě k tomu můžete přidat i další otázky na pana Pottera nebo dalších z hostů.

Tímto se s Vámi prozatím loučím a jdu hledat další slavnou osobnost.


Napsala: Tija z redakce Potterův svět =O)

Prosím, aby jste mi napsali, s kterou další postavou si mám popovídat. Teda pokud máte nějaké zvlášttní přání. Mé pozornosti samozřejmě neujde Voldemord, Severus, poberti a Lily. Ale pokud by jste chtěli někoho určitého, tak se o něj (ni) pokusím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 15. března 2011 v 21:29 | Reagovat

já bych neměla číst takhle večer :D teda ono ještě není úplně večer, ale můj mozek chodí spát se slepicema (ale kdy vstává to fakt nevím), a tak mi trochu (asi půl kapitoly) trvalo než jsem pochopila pointu. řeknu ti, že jsem měla ze začátku chuť vrazit Harrymu facku, až by se mu udělala další jizva ve tvarz blesku. Ale pak mi došlo, že to je vtip a chlamala jsem se jako pominutá. vážně dobré, sice první kapitola se nikdy nedá moc hodnotit, ale pokud jsem správně pochopila smysl této povídky, tak to vypadá slibně a nedivila bych se, kdyby to byla bomba.
Jen malá technická: pokud vím, tak Rose je dcera od Rona ne? ale tak to je jedno. Taky by mě zajímalo, jak si Harry mohl povídat se svou matkou, která je mrtvá a dokonce to tam zmiňuješ, ale vzhledem k tomu, že s ní chceš dělat rozhovor, tak asi tak úplně mrtvá nebude :-D no co, třeba se dočkáme nějaké pořádné duchařské historky.
Tohle se mi fakt moc líbilo.
no a já bych třeba jen tak ze srandy na gary sue nominovala filche, brumbála, křiklana a možná hagrida, protože se mu v povídkách moc nevěnujeme.
Určitě jsem zvědavá co dále splodíš :-)

2 faradina faradina | Web | 27. března 2011 v 20:06 | Reagovat

Docela vtipné. :D Ale, jak se zmiňuje už v komentáři nade mnou, Rose je Ronova dcera... né Harryho.

3 tija12 tija12 | E-mail | Web | 28. března 2011 v 18:32 | Reagovat

Ou... toho jsem si nevšimla :D. Děkuji za upozornění.

4 martnka martnka | Web | 29. března 2011 v 18:38 | Reagovat

kdy bude další prosím?

5 martnka martnka | Web | 10. července 2011 v 22:04 | Reagovat

holka už je červenec, tak kde to vázne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama